Zbiorniki filtracyjne

Wybór zbiorników filtracyjnych

Do tego, aby prowadzić filtrację potrzebne są zbiorniki filtracyjne. Dobrym wyborem są zbiorniki ciśnieniowe, np. Canature, Wave Cyber, z tworzywa sztucznego, wzmocnionego włóknem szklanym i żywicą epoksydową. Jako system rozprowadzania i odbierania wody przefiltrowanej stosuje się rurę centralną i dyszę rozdzielczą, co zapewnia prawidłowy przebieg procesu filtracji. Stosowane zbiorniki są estetyczne i łatwe w utrzymaniu.

Parametry techniczne

Filtry wody - zbiorniki filtracyjne Wielkość zbiornika dobierana jest z uwagi na to jaką potrzebujemy średnicę – od tego zależy prędkość filtracji (obciążenie hydrauliczne), a zatem i nominalna wydajność, którą możemy uzyskać. Prawidłowa prędkość filtracji gwarantuje skuteczny proces uzdatniania wody. Przykładowo dla filtrów ze złożami katalitycznymi, do usuwania żelaza i manganu, maksymalna prędkość filtracji to 12 m/h (dokładnie jest to 12 m3/m2h ).

Wysokość zbiornika związana jest z niezbędną wysokością konkretnego złoża filtracyjnego, a ta z kolei zależy od wybranej technologii uzdatniania wody – zastosowanego złoża filtracyjnego.

Górny otwór może być 2” lub 4”.

Dodatkowe informacje

Wszelakie informacje dotyczące konstrukcji zbiorników można znaleźć na stronie producentów:
Wave Cyber
(http://www.wave-cyber.com/Downloads.asp?ClassID=3),

Canature
(http://www.canature-global.com/UpLoad/2014124141746.pdf)

Złoża filtracyjne Co wsypać do zbiornika, zależy oczywiście od przeznaczenia filtra: złoża filtracyjne.

A pracą filtra sterują odpowiednie zawory: Systemy sterowania CLACK.