Filtracja – odżelazianie i odmanganianie

O teoretycznych podstawach procesu odżelaziania i odmanganiania  przeczytaj tutaj: Usuwanie żelaza i manganu.

Do usuwania żelaza i manganu proponujemy głównie następujące filtry wody – odżelaziacze:

Odżelazianie: Filtr do usuwania żelaza i manganu, ze złożem Greensand Plus

.. Filtry ze złożem Greensand Plus z serii Econet FGr

Filtry zawierają dwuwarstwowe zloże Greensand Plus oraz hydroantracyt. Taki sposób odżelaziania jest efektywny nawet przy wysokim przekroczeniu stężenia żelaza i manganu. To również sposób na usuwanie siarkowodoru.

Filtry ze złożem Birm z serii Econet FB

Jeśli jakość wody na to pozwala można wybrać filtry ze złożem Birm. Dobrze jeśli woda jest wcześniej napowietrzana. Woda nie może zawierać siarkowodoru. Złoże Birm wymaga okresowej wymiany.

 

Filtr wielofunkcyjny do usuwania żelaza, manganu, zmiękczania, usuwania jonu amonowego

 

 

. Filtry wielofunkcyjne ze złożem Crystal-Right z serii Econet FC-R

Filtry z zeolitem Crystal-Right do usuwania żelaza i manganu stosowane są tylko w wybranych przypadkach. Jeśli żelazo i mangan jest stosunkowo bliskie wartością normatywnym rozważa się raczej stosowanie standardowych zmiękczaczy wody.

.

Zastosowanie innych rozwiązań do usuwania żelaza i manganu zależy głównie od jakości wody surowej. Obejrzyj nasz KATALOG oraz przykładowe realizacje: Uzdatnianie wody – przykładowe realizacje SUW.

Filtry z serii  FGr to standardowe odżelaziacze i odmanganiacze, gdyż złoże katalityczne Greensand Plus poradzi sobie nawet ze znacznym przekroczeniem norm pod kątem zawartości żelaza i manganu. Ten materiał filtracyjny również usuwa siarkowodór.

Filtry ze złożem zeolitowym Crystal – Right wybiera się jeśli konieczne jest usunięcie wysokiej twardości wody, jednocześnie pamiętając, że usuwanie żelaza i manganu oraz zmiękczenie odbywa się proporcjonalnie.

Chcesz poznać szczegóły, zapytać o cenę, potrzebujesz pomocy w wybraniu odpowiedniego odżelaziacza – zadzwoń 22 498 15 98, napisz!