Zmiękczanie wody

O teoretycznych podstawach procesu zmniejszania twardości wody  przeczytaj tutaj: Zmiękczanie wody.

Zmiękczanie odbywa się w systemach z pojedynczą kolumną filtracyjną (FZm) lub w układzie dwóch wahadłowo lub równolegle działających zbiorników (Duplex FZm) – zmiękczacze dwukolumnowe, ewentualnie może być to układ kilku kolumn filtracyjnych.

Zmiękczacz wody - twarda woda - brak kamienia kotłowego

 

 

Filtry zmiękczające z serii Econet FZm

 

 


Zmiękczacz duplex - ciągła dostawa wody zmiękczonej

 

 

Filtry zmiękczające w układzie wahadłowym z serii Econet Duplex FZm

 

.

 

Obejrzyj nasz KATALOG oraz przykładowe realizacje: Uzdatnianie wody – przykładowe realizacje SUW.

Działanie systemu Duplex, najczęściej stosowany na potrzeby budynków wielorodzinnych, polega na wahadłowej pracy połączonych dwóch zbiorników. Sterowanie elektroniczne pozwala na odpowiednie przełączanie trybu pracy zbiorników – po wyczerpaniu się zdolności jonowymiennej żywicy w jednym zbiorniku, rozpoczyna się jej regeneracja i w tym momencie wodę zmiękczoną produkuje drugi zbiornik. Zatem przez cały czas użytkownicy wody otrzymują wodę zmiękczoną. W systemie jednokolumnowym, podczas regeneracji, do sieci dopływa woda twarda. Przy dużych obiektach stosuje się układ równolegle pracujących zbiorników, na czas regeneracji nieznacznie zmniejsza się udział wody zmiękczonej.

Chcesz poznać szczegóły, zapytać o cenę, potrzebujesz pomocy w wybraniu odpowiedniego zmiękczacza – zadzwoń 22 498 15 98, napisz!