Uzdatniasz wodę w domu – oszczędzasz

Poniższe zestawienie zachęca do uzdatniania wody, gdyż przez to można ograniczyć pewne wydatki, straty. Dobrze dobrana technologia uzdatniania wody to świetna inwestycja, bo pozwala dbać nie tylko o dom ale o przede wszystkim o zdrowie i komfortowe życie jego mieszkańców.

Uzdatnianie wody = oszczędzanie

Chcesz oszczędzać a jednocześnie żyć zdrowo i komfortowo?!

Wybierz ECONET – skuteczne technologie uzdatniania wody.

1. Zmiękczając wodę do odpowiedniego poziomu, usuwając związki żelaza i manganu chronisz instalacje grzewcze, które nie pokrywają się w szybkim tempie kamieniem kotłowym i osadami. Powstawanie kamienia w instalacji prowadzi do tego, iż niepotrzebnie wzrasta zużycie energii – sprawność urządzeń jest coraz niższa. Bardzo wysoka twardość wody, czy też osady żelaziste mogą nawet doprowadzić do zniszczenia instalacji, pieców, wymienników ciepła, itd.

2. Chroniąc instalację wodociągową przed wodą o niskiej jakości nie doprowadzasz do sytuacji, kiedy światło rur wodociągowych się zmniejsza, powodując duże straty energii pomp tłoczących wodę.

3. W odłożonych osadach w sieci rozwijają się bakterie, które mogą wtórnie zanieczyszczać wodę. Zatem ochrona przed tworzeniem się osadów i dezynfekcja za pomocą lampy bakteriobójczej UV to sprawdzony sposób na ochronę zdrowia.

4. Jeśli prałeś kiedyś w wodzie, która zawiera dużo związków żelaza wiesz, że nawet najlepsze proszki nie pomogą. Czyszczenie armatury, kąpiel, zmywanie naczyń pochłania coraz więcej detergentów, płynów, kosmetyków, często z niewielkim skutkiem – wszystko ciągle jest żółte, brązowe, a nawet czarne (w przypadku manganu), o metalicznym zapachu. Stosując odpowiednie technologie usuwania żelaza i manganu oszczędzasz czas i zmniejszasz wydatki na nowe ubrania, detergenty.

5. Twarda woda powoduje, iż należy wsypać więcej proszku do prania, wlać więcej płynu do mycia naczyń, do płukania tkanin, wsypać więcej tabletek do zmywarki, użyć więcej szamponu, żelu do kąpieli – a to i tak nie ochroni pralki, zmywarki, a głównie Twojej skóry. Ale uwaga: zbyt miękka woda to problemy ze spłukiwaniem detergentów, niedoprane pranie. Trzeba wiedzieć do jakiego poziomu można ekonomicznie zmiękczyć wodę. Odpowiednio zmiękczona woda to sposób na zdrowie i mniej kłopotów z kamieniem.

Uzdatnianie wody z ECONET = zdrowie Twoje i Twojej rodziny

6. Przy korzystaniu z wody wodociągowej, wiesz co się dzieje po usuwaniu awarii na sieci – do Twojej instalacji, urządzeń dopływa woda niosąca ze sobą błoto, piasek, muł. Jeśli zbiorcza sieć wodociągowa jest stara, nieskutecznie płukana, to mimo, iż woda teoretycznie ma znakomitą jakość do Ciebie dopływa już znacznie gorsza. Można znacznie ograniczyć skutki takich sytuacji stosując odpowiednie urządzenia doczyszczające wodę.

7. Niektóre zanieczyszczenia mogą być usunięte tylko poprzez filtrację przez węgiel aktywny, inne wymagają odpowiednich żywic jonowymiennych, jedno jest pewne, przy dobrze dobranych urządzeniach otrzymasz wodę o lepszym smaku, bez zapachu, bez barwy – zjesz smaczny posiłek, napijesz się dobrej kawy lub herbaty.

Jeśli doprowadzisz jakość ujmowanej wody do obowiązujących norm dla wody przeznaczonej do picia oraz na potrzeby gospodarcze za pomocą odpowiednio dobranej technologii, wówczas Twój Dom może dobrze, zdrowo i oszczędnie funkcjonować!

Tekst wykorzystany przez portal www.ekooszczedni.pl.