Sól tabletkowana do zmiękczaczy

Sól wykorzystywana w technologii uzdatniania wody ma skład chemiczny taki,  jak ta używana w kuchni, czy też do posypywania ulic. Dlatego jej wzór chemiczny to NaCl.

Z uwagi na jej formę, przypominającą dropsy, mówimy, że jest to sól pastylkowana, tabletkowana, w pastylkach, w tabletkach.

Sól tabletkowana pastylkowana do zmiękczaczy wodyW technologii uzdatniania wody sól tabletkowana używana jest do regeneracji jonitów. Najpopularniejsze jonity wykorzystywane są do zmiękczania wody. Czasem ktoś mówi, że potrzebuje sól do zmiękczania wody. To oczywiście jest użycie skrótu myślowego. Sama sól nie zmiękcza wody. Chodzi o przywracanie odpowiednich właściwości żywicom jonowymiennym. Sól ma formę pastylek, aby rozpuszczała się odpowiednio powoli. W ten sposób powstaje solanka, którą przepłukuje się jonity.

O składzie, kontroli jakości soli tabletkowanej przeczytaj w pkt. 8 (Co zawiera sól do zmiękczania wody): Czy woda zmiękczona…

Sól pakowana jest w workach po 25 kg.
W sprawie zamówienia, dostawy, zakupu soli tabletkowanej skontaktuj się z naszym biurem.

Również w przypadku jeśli potrzebujesz informacji dotyczących tego ile soli do zmiękczacza należy wsypać, gdzie i jak często, skąd wynika jej zużycie, prosimy o kontakt – podaj informacje o swoim zmiękczaczu, a my postaramy się pomóc.

Gdzie i jak kupić sól tabletkowaną?