Stacja uzdatniania wody w galerii handlowej

Woda dla wieży chłodniczej

Wieże chłodnicze to nieodłączny element wielu instalacji sanitarnych, w tym tych, które znajdują się w galeriach handlowych. Woda zasilająca takie urządzenia musi być odpowiednio przygotowana, zgodnie z wytycznymi producentów.

Zasilanie wież chłodniczych - instalacja w galerii handlowej

Zmiękczanie wody

Pierwszą sprawą jest odpowiednia twardość wody. Dobrze, żeby woda była zmiękczona, jednak nie może być całkowicie miękka. W tym przypadku podano, iż może to być minimalnie 100 mg CaCO3/dm3.

Zmiękczacz działa w systemie wahadłowym, produkując wodę zmiękczoną, w sposób ciągły,  z wydajnością 4 m3/h. Zawór mieszający pozwala na uzyskanie odpowiedniej twardości wody.

Kondycjonowanie wody

Woda w takich zastosowaniach musi być kondycjonowana. Za pomocą zestawów dozujących, do wody wprowadza się dwa preparaty: inhibitor korozji – chroni przed korozją oraz biocyd, który zapobiega mikrobiologicznemu skażeniu wody. W tym wypadku zastosowano zestawy z naściennymi pompami, działającymi w oparciu o sygnały z wodomierzy kontaktowych.

Dozowanie inhibitora korozji do systemu grzewczego - instalacja w galerii handlowej

Woda dla systemu grzewczego

Kondycjonowanie wody, a dokładnie dozowanie inhibitora korozji, włączono do systemu dostarczającego wodę do celów grzewczych. Podobnie jak w zestawach do wież chłodniczych, naścienna pompa dozująca wstrzykuje preparat wg przepływu wody, mierzonego przez wodomierz kontaktowy.