Centralne zmiękczanie wody

Doczyszczanie i uzdatnianie wody dla wspólnoty mieszkaniowej

Zdecydowanie najbardziej ekonomicznym podejściem do poprawy jakości wody – najczęściej wodociągowej, czyli do doczyszczania wody, w budynkach wielorodzinnych, apartamentowcach jest zastosowanie centralnej stacji filtrów.

Do typowych rozwiązań należą: zmiękczanie, co doskonale wpływa na żywotność i wydajność instalacji wodociągowej oraz CO; filtracja na złożu węglowym, poprawiająca smak i zapach wody, a tym samym podwyższająca komfort życia mieszkańców; dezynfekcja za pomocą bakteriobójczych lamp UV, gwarantująca bezpieczną i zdrową wodę, pozbawioną organizmów chorobotwórczych. Zdecydowanie najczęściej wybierane są zmiękczacze wody.

Zapraszamy do współpracy wspólnoty mieszkaniowe, deweloperów, spółdzielnie mieszkaniowe.

Zawsze należy uwzględnić jakość wody, potrzeby mieszkańców, warunki montażowe.

Zapraszamy do kontaktu, a przygotujemy szczegółową ofertę!
tel. 22 498 15 98info@econet.com.pl

Przykładowe rozwiązanie

Stacja zmiękczania wody Econet

W budynkach wielorodzinnych warto stosować zmiękczacze w układzie wahadłowym lub równoległym.

Działanie wahadłowe oznacza to, że zamontowane są dwa zbiorniki z żywicą zmiękczającą, działające naprzemiennie. W ten sposób do odbiorców dopływa nieprzerwanie woda zmiękczona. W przeciwieństwie do pojedynczych kolumn zmiękczających, kiedy to na czas regeneracji użytkownik dostaje wodę surową – niezmiękczoną. Sterowanie elektroniczne pozwala na odpowiednie przełączanie trybu pracy zbiorników – po wyczerpaniu się zdolności jonowymiennej żywicy w jednym zbiorniku, rozpoczyna się jej regeneracja i w tym momencie wodę zmiękczoną produkuje drugi zbiornik.

Działanie równoległe oznacza, że woda równomiernie filtrowana jest przez układ filtrów. Przy dwóch zbiornikach wydajność układu, związany z produkcją wody zmiękczonej, podczas regeneracji, spada o połowę. Jednak i tak mieszkańcy dostają wodę zmiękczoną w każdej chwili. Przy stosunkowo dużym zapotrzebowaniu na wodę eksploatacja takich układów jest bardziej ekonomiczna.